flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Робоча зустріч голови Макарівського районного суду з представниками служби пробації та прокуратури, ключове питання якої співпраця відповідних служб щодо механізму дії та реалізації питання підготовки і складання досудових доповідей

03 вересня 2018, 10:54

             30 серпня 2018 року відбулася робоча зустріч працівників Макарівського районного відділу філії  ДУ «Центр пробації» в м. Києві та  Київської області з головою  Макарівського районного суду Київської області Тандиром О.В., за участю прокурора Макарівського відділення Києво-Святошинської місцевої прокуратури Левицької  У.І.

В рамках даної зустрічі обговорювалось одне з ключових питань співпраці, а саме механізм дії та реалізації питання підготовки і складання досудових доповідей.  Метою заходу було обговорення порядку складання досудової доповіді  стосовно обвинуваченого відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про пробацію», та обговорено проблемні питання, що виникають в даному напрямку роботи, зокрема, термінів їх  підготовки та направлення до суду.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

            Важливо звернути увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні, як доказ винуватості (та невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину. Проте, досудова доповідь приймається судом до уваги, оскільки це по-перше, забезпечить суд більш детальною інформацією про особу обвинуваченого і буде запорукою правильного призначення покарання, і по-друге, буде відповідати як дотриманню прав самого обвинуваченого, так і інтересам держави.

              Тож, голова суду Тандир О.В. під час зустрічі наголосив, що досудові доповіді є актуальним знаряддям під час винесення справедливого рішення,  адже суддям цікава історія людей, так як винесеним вироком можна як зламати, так і змінити долю людини. За допомогою такого інструменту, як пробація,  можливо надати другий шанс і мотивувати до позитивних  змін.

            Прокурор, в свою чергу, виступила та наголосила, що позитивний результат вимагає співпраці суду, прокуратури, служби пробації та органів місцевого самоврядування.    Заступник начальника Макарівського  РВ з питань пробації Прохорова А.О. зауважила, що основними проблемними питаннями у процесі реалізації досудової пробації залишаються стислі терміни на підготовку досудової доповіді, вказані в ухвалі суду (часто це менше 10 днів), що позбавляє можливості персонал  зібрати всі необхідні характеризуючі матеріали  для надання повної та всебічно розгорнутої  інформації, котра характеризує обвинуваченого.

               Психолог Зелінська М.В. доповнила, що у зв’язку із стислими термінами на підготовку досудової доповіді відсутня можливість провести психологічне обстеження та  діагностику з аспектами індивідуального підходу, так як обвинувачені не завжди можуть з’явитись вчасно в зазначені короткі терміни для участі у складанні доповіді  особливо, коли вони проживають у віддалених населених пунктах.

 

Прес-секретар суду